Chaloupka pod Krakonošovem

Tak a teď Vás nastěhujeme…

Chaloupka je našimi klienty využívaná ve všech ročních obdobích. Celá její koncepce je laděna do tradičního venkovského stylu s prvky moderního ubytování.

Až klíč zarachotí v zámku a zavrzají vstupní dveře…

První podlaží

Ve světnici, orientované do tří světových stran, naleznete v plné palbě a plně funkční vybavenou kuchyň. Samozřejmostí je i velké rodinné sezení, a co každý dozajista rád uvítá, koutek k odpočinku. Navíc se tato kráska pyšní tradičními, funkčními kachlovými kamny. Co se týče hygienických návyků, a jestli se někdo těšil na „venkovský padací hajzlík“, necky a kýbl u studny, bohužel ho musíme zklamat. I tato neodmyslitelná záležitost, prošla jako Homo sapiens svým vývojem. Na tomto podlaží Vás čeká moderní koupelna s vanou a oddělené WC. Pokud se opřete o další dveře, upadnete do neprůchozí ložnice, a když se zadaří, tak rovnou do postele. Další prostor za posledními „lítačkami“ slouží jako špajz na potraviny a úklidová místnost.

Pokud Vás neodradí schody…

První nadpodlaží

V prvním patře najdete i po slepu tři neprůchozí ložnice. Pak bohužel pro „čuníky“ i druhou koupelnu a útulnou společenskou místnost s TV bednou, prima muzikou, knihovnou... A jestli je i toto málo, stačí zhasnout, zapálit svíčky a nechat se přes otevřené okno unášet nebem plným hvězd za poslechu cikád… (Pardon, cvrčků.)

Druhé, snížené patro

Druhé, snížené patro, dostupné pro „otrlé“ po žebříku, slouží jako prostorný herní kout pro malé sviště.

Zahrada je fakt hustá…

Na půdě oplocené zahrady naleznete letitý kamenný stůl se sezením, ovocné stromy, vyžití pro děti (pískoviště, trampolínu, houpačky…), koupací sud až pro šest osob, lehátka, saunu, tábořiště, gril a v neposlední řadě stodolu, kde v posledních letech vystoupila i řada českých umělců. Prostě jednou větou -  Chaloupka pod Krakonošovem je ideálním místem a lákadlem (i pro lenochy) k výletům do půvabné krajiny, ať už pěšmo, koňmo, s kočárkem, na kánoii, koloběžkách, kolech, či v zimě na běžkách. U nás se rozhodně nikdy nebudete nudit!

Huntování těla v našem wellness

Ani s příchodem zimy u nás venkovní koupání nekončí! Prostorný koupací sud pro šest osob si hravě poradí s každým počasím. Tato novinka na českém trhu každopádně patří mezi velice příjemné chalupářské vychytávky. Jedinečným zážitkem je přikládání voňavých polen pod kotel, který je součástí sudu. 

Nedílnou součástí našeho wellness programu je i moderní finská sauna. 

Ranní buzení bez objednávky…

I když se snažíme s dnešními technologiemi držet krok a směr, přesto jsme zde vyeliminovali elektronické budíky, které tu již roky každé ráno zastupuje věčný prudič kohout Lojza. Rada pro fajnšmekry, kteří si chtějí ráno přispat: Jedna dobře mířená rána botou z okna Vám umožní další čtyři hodiny plnohodnotného spánku.