Často kladené otázky našich hostů

1. Potřebujete znát přesný čas našeho příjezdu na chaloupku?

Ano, v chaloupce se nenachází recepce :o) a zejména protože jsme maminky malých dětí a dlouhé čekání je náročné, proto velmi oceníme bližší upřesnění Vašeho dojezdového času.

2. Je nějaké omezení pro využití koupacího sudu a sauny?

Nikoliv, využití koupacího sudu a sauny je na chaloupce neomezené.

3. Kde se nachází nejbližší obchod?

Na Pecce, která je vzdálená od chaloupky zhruba 3 kilometry, můžete nakoupit v COOP prodejně a ve večerce. Další informace (nejen) k nakupování naleznete na našich webových stránkách v sekci Užitečné informace.

4. Co si máme vzít sebou?

Doporučujeme domácí obuv, nezapomenout plavky a v chladných nebo mrazivých měsících teplou čepici do koupacího sudu. Chaloupka je velmi široce vybavena, neboť se snažíme, aby Vám na chaloupce nic nechybělo a cítili jste se jako doma. Komplexní seznam všeho, co je Vám u nás k dispozici, naleznete na našich webových stránkách v sekci Dispozice a vybavení.

5. Doporučíte nám nějaký výlet?

Okolí chaloupky toho nabízí opravdu hodně. Určitě byste v našem regionu Podkrkonoší měli navštívit hrad Pecka, přehradu Les Království a Safari park ZOO Dvůr Králové nad Labem. Možností je opravdu spousty a vybrat si můžete na našich webových stránkách v sekci Kam vyrazit.

6. Je v okolí les?

Ano, příjemnou procházkou dojdete k nedalekému lesu.

7. Co se u Vás dá dělat v zimě?

Téměř to samé, co během celého roku. Můžete využít saunu nebo koupací sud, který si vyhřejete pomocí dřeva. Stodola sice vytápěná není, ale během teplejší zimy si můžete například v bundách zahrát stolní tenis, fotbálek a děti můžou řádit na trampolíně nebo na odrážedlech. Pokud bude sníh, tak boby a pekáče nemusíte vozit, máme je pro děti připravené. V chaloupce se nachází v každé truhle hračky. Větší děti mohou využít ve zvýšeném patře samostatnou herničku plnou hraček - "zašívárna". Dále jsou na chaloupce připravené společenské deskové hry (i pro dospělé) nebo si můžete zahrát šipky. SKI areál Máchovka Nová Paka 8 km vzdálená od chaloupky nabízí lyžování pro rodiny s dětmi, půjčovnu vybavení a lyžařskou školičku. I v zimě je moc krásně v Safari a Zoo Dvůr Králové nad Labem.

8. Můžeme si přivézt malinkého pejska?

Ač jsme srdcem i duší pejskaři a milovníci všech zvířat, pravidla chaloupky toto neumožňují.

9. Máte gril?

Ano, na chaloupce je Vám k dispozici zahradní gril zn. Weber na dřevěné uhlí, brikety nebo klasicky na dřevo.

10. Jak uklizená má být chaloupka, když Vám ji vracíme?

Před Vaším odjezdem Vás žádáme o umytí nádobí, vynesení odpadků, vyluxování a vytření podlahy. Pro tyto účely v komůrce pod schody se nachází vysavač, koště, smeták s lopatkou a vědro s mopem. Zároveň jsou Vám k dispozici ekologicky šetrné čisticí prostředky.

11. Máme si sebou přivést vlastní ložní prádlo, ručníky a osušky?

Rozhodně ne, vše je pro Vás na chaloupce povlečené a připravené.

12. Je nutné vyplňovat údaje všech hostů do ubytovací karty?

Ano, máme zákonnou povinnost uchovávat o svých hostech některé osobní údaje, a to zejména jméno, příjmení, datum narození, adresu, délku ubytování, číslo a typ dokladu, případné vízum a účel pobytu. Tato povinnost se řídí Zákonem o místních poplatcích (565/1990) a Zákonem o pobytu cizinců na území ČR (326/1999). Dle těchto právních předpisů je chaloupka povinna uchovávat osobní údaje o zákaznících po dobu 6 let.